Теоретичні та прикладні аспекти кібернетики
Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих вчених
Конференція TAAC'2015 завершена. Підсумки конференції дивіться в архіві.

Падіння космічного сміття на Землю: які шанси, що це вб'є людину

Учені провели розрахунки, які показали, наскільки сильно падіння штучно створених об'єктів може загрожувати жителям Землі.

Канадські вчені з Університету Британської Колумбії під керівництвом Майкла Баєрса провели дослідження, в якому розрахували ймовірність того, що людство може постраждати від падіння ракет у найближче десятиліття. Виявилося, що померти від падіння космічного сміття досить складно, але потрібно вживати заходів щодо контролю за входженням таких об'єктів в атмосферу.

Наразі випадків смерті людей від падіння космічних уламків не зафіксовано. Є лише дані про те, що подібні інциденти призводили до отримання травм і руйнування інфраструктури.
Що стосується падіння різних космічних об'єктів на Землю, варто пам'ятати про те, що кожної хвилини на нашу планету падають мікроскопічні частинки астероїдів і комет. Вони непомітно для нас формують на Землі шар пилу вагою 40 тисяч тонн щорічно. Згідно з розрахунками вчених, лише раз на 100 років на Землю може впасти досить великий метеорит діаметром десятки метрів. Але це все-таки природне космічне сміття.
"У нашому дослідженні ми звернули особливу увагу на неконтрольовані спуски відпрацьованих щаблів космічних ракет, які можуть загрожувати людству", — говорить Баєрс.
За допомогою комп'ютерного моделювання вчені вирахували місця на Землі, куди протягом наступних 10 років можуть падати ракети й інше космічне сміття. За їхніми оцінками, втричі більший ризик падіння ракет спостерігається в південних широтах, ніж у північних. Докладніше тут

Ввійти Відновити пароль

Важливі дати TAAC'2016

  • Початок конференції — буде оголошено пізніше.
  • Завершення конференції — буде оголошено пізніше.

Про конференцію

Ідеологія конференції
Питання та відповіді
Що таке кібернетика


Слідкуйте за нами